۰
(۰)

Virus Scanner ابزاری است که فضای میزبانی شما را اسکن می‌کند تا ویروس‌ها و کدهای مخرب را شناسایی کند. اگر چه این عملیات را خود سرور نیز به صورت دوره‌ای برای تمام هاست‌ها انجام دهد اما اگر شما احساس می‌کنید که فضای میزبانی شما حاوی ویروس‌ها و کدهای مخربی است می‌توانید از این ابزاری که در سی پنل در اختیار شما قرار داده شده است استفاده نمایید تا تمام فایل‌ها و پرونده‌های موجود در فضای میزبانی شما را شناسایی کند. توجه داشته باشید که از این ابزار نباید به صورت مداوم و با افراط زیاد استفاده کنید.

فعالسازی Virus Scanner

Virus Scanner

برای استفاده از ابزار ویروس اسکنر کافی است وارد بخش ADVANCED و سپس Virus Scanner شده و مانند تصویر زیر یکی از ۴ گزینه موجود را برای انتخاب محدوده اسکن انتخاب کنید.

Virus Scanner

حالات موجود برای اسکن

  • Scan Entire Home Directory: کل پوشه خانگی سایت شما را که پوشه‌ای معادل همان نام کاربری شماست را اسکن می‌کند.
  • Scan Mail: فقط ایمیل‌های شما را برای یافتن ویروس بررسی می‌کند.
  • Scan Public FTP Space: کل محیط ریشه‌ی اصلی سایت را برای یافتن ویروس‌ها و کدهای مخرب اسکن می‌کند.
  • Scan Public Web Space: کل فضای مربوط به FTP سایت شما را که برای بازدیدکنندگان سایت قابل دسترس است را اسکن می‌کند.

هر کدام را که می‌خواهید را انتخاب کرده و روی Scan Now کلیک کنید. به صفحه‌ی دیگری هدایت خواهید شد که می‌بایستی صبر کنید تا بسته به کل پرونده‌هایی که قرار است پویش شود، کار به اتمام برسد. یک نوار پیشرفت در قسمت Progress Scanner وجود دارد که نمایانگر میزان پیشرفت کار است. باید به انتهای خود برسد. در جعبه‌ی Infected Files اگر پرونده‌ای مخرب و آلوده پیدا شود، نشان داده خواهد شد که شما در جریان موضوع باشید. این پرونده‌ها هم پاک می‌شوند. اما به صورت دستی برای بررسی بیشتر می‌توانید مسیر آن‌ها را هم بررسی کنید.

Virus Scanner
با اتمام مراحل پویش، اگر موردی از آلودگی یافت نشود، جعبه‌ای به مانند تصویر زیر به ما نشان داده می‌شود که خواهد گفت؛ ویروسی یافت نشد. می‌توانید روی OK کلیک کنید و به مرحله‌ی اول منتقل شوید. این‌گونه است که به سادگی می‌توانید ابزار ویروس اسکنر در سی‌پنل استفاده نمایید.

هم اکنون که با سی پنل بیشتر آشنا شدید، می توانید جهت خرید هاست سی پنل یا مشاوره قبل از خرید با ما در ارتباط باشید.

در صورتی که قصد ارائه و فروش هاست سی‌پنل را دارید، می‌توانید با خرید سرور مجازی سی پنل و لایسنس سی‌پنل از زویپ سرور، نصب و کانفیگ‌های لازم را به کارشناسان شرکت بسپارید.

امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.