۰
(۰)

اصولا مواجه شدن با خطا یا Error برای کاربران وبسایت ها امری عادی است. هنگامیکه کاربران به چنین صفحاتی برخورد می‌کنند اطلاعاتی از خطای مورد نظر نمایش داده می‌شود. معروفترین این خطاها خطای ۴۰۴ است که زمانی که کاربر با این خطا مواجه می‌شود یعنی چنین صفحه‌ای در سایت شما موجود نمی‌باشد. اقدامی که باید شما به عنوان صاحب وب‌سایت انجام دهید این است که چگونه این صفحات خطا را برطرف کنید. یکی از ابزارهای موجود در سی پنل برای کنترل کردن صفحات خطا، ابزار Error Pages است و به شما این امکان را می‌دهد تا برای هر خطا صفحه‌ی پیش‌فرضی را تعیین کنید.

نحوه استفاده از Error Pages

Error Pages
با وارد شدن به بخش Error Pages در اولین گام باید دامنه‌ای را انتخاب کنید که قصد ویرایش صفحات خطای آن را دارید.
Error Pages

سپس از پایین صفحه باید روی پیوند کدخطای مورد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای شوید که در آنجا می‌بایستی کدهای HTML مربوط به صفحه خطای مورد نظر را ویرایش کنید.

Error Pages

از سربرگ اول یعنی Edit Common Error Codes کدهای مرسوم و پرکاربردتر را خواهید دید. به عنوان مثال کدهای گروه ۴۰۰ و کد ۵۰۰ از بیشترین صفحات کدی است که بازدید کنندگان سایت بنا به دلایلی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند. اما اگر می‌خواهید فهرست تمامی کدهای مورد نظر را شاهد باشید، باید روی عنوان سربرگ Show All HTTP Error Status Codes کلیک کنید.

Error Pages

با وارد شدن به صفحه‌ی ویرایش یک صحفه از صفحات خطا، حالا باید آن را ویرایش کنید. ویرایشگر به شما کمک می‌کند که صفحه‌ی دلخواه خود را برای این کد خطا بسازید. از برچسب‌هاي متغیری هم که در بالای صفحه فهرست شده است هم قادرید استفاده کنید. با یک بار کلیک روی هر کدام از آن‌ها، در جایی که اشاره‌گر قرار گرفته است، آن متغیر ظاهر خواهد شد.

Error Pages
این بود از آموزش بخش Error Pages که برای سفارشی سازی صفحات خطایی که به بازدیدکنندگان سایت در مواجه با خطایی نمایش داده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر cgi روی فضای میزبانی شما فعال نباشد، قادر به استفاده از این امکان نیستید!

امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.