۰
(۰)

در بعضی مواقع پیش می‌آید شما می خواهید یک دامنه دیگر را نیز به سایت خود لینک کنید. همچنین قصد دارید هر زمان دامنه جدید را شخصی در مرورگر خود وارد کرد، سایت شما را مشاهده کند. این عمل با ریدایرکت کردن بسیار متفاوت است، زیرا در حالت ریدایرکت شما می‌گویید، سرور این سایت تغییر کرده است، اما در این حالت به دامنه جدید می‌گوییم، هر زمان کسی تو را در مرورگر خودش وارد کرد، محتوای سایت من را نشان بده. پارک کردن دامنه دلایل زیاد دیگری نیز دارد. در دایرکت ادمین نیز برای پارک دامین ها، بخشی با نام Domain Pointer وجود دارد.

پارک کردن دامنه معنایی یکسان با alias دارد و می‌توان گفت این دو از نظر فنی یک کار را انجام می‌دهند. تنها تفاوت در این است که پارک دامین در نوار مرورگر آدرس سایت اصلی را نشان خواهد داد اما در alias مرورگر آدرس دامنه جدید را نشان خواهد داد. فراموش نکنید نیم‌سرور های دامنه جدید را نیز باید بر روی هاست فعلی خود تنظیم کنید.

افزودن دامنه با Domain Pointer

Domain Pointer

پس از ورود به دایرکت ادمین، از قسمت Account Manager وارد بخش Domain Pointers بشوید.

پس از ورود به این بخش، با صفحه ای مطابق تصویر بالا روبرو خواهید شد. برای اضافه کردن یک پارک دامین، گزینه Create Domain Pointer را از سمت راست کلیک کنید.

Domain Pointer

بعد از کلیک بر روی دکمه مذکور، پنجره ساخت یک domain pointer جدید، بازخواهد شد.

در فیلد اول، دامنه جدید خود را وارد کنید.

در فیلد دوم نیز، اگر بر روی هاست خود چندین دامنه را میزبانی کنید، یکی از دامنه ها را انتخاب کنید و اگر یک دامنه را میزبانی می کنید، دایرکت ادمین بصورت پیشفرض آن را انتخاب خواهد کرد.

Create as an alias: برای اینکه این domain pointer به عنوان یک alias ساخته شود، این گزینه را تیک بزنید. تفاوتی ندارد این گزینه را تیک بزنید و یا تیک نزنید، زیرا در نهایت دامنه جدید شما، محتوای وبسایت اصلی را نمایش خواهد داد.

نهایتا بر روی گزینه Create کلیک کنید تا دامنه جدید، بر روی سایت شما پارک شود.

در صورتی که قصد ارائه و فروش هاست دایرکت ادمین را دارید، می‌توانید با خرید سرور مجازی دایرکت ادمین و لایسنس دایرکت ادمین از زویپ سرور، نصب و کانفیگ‌های لازم را به کارشناسان شرکت بسپارید.

امیدواریم از این آموزش استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.