سلام و عرض ادب خدمت تمامی مشتریان و همراهان زویپ سرور، در این مقاله میخواهیم نحوه کار با کنترل پنل Enduser Panel را به شما آموزش بدهیم تا از این لحظه به بعد مشکلی در ریبیلد، خاموش و روشن کردن، تغییر سیستم عامل و مدیریت سرور خود نداشته باشید. لازم به ذکر است این کنترل پنل فقط در kvm/Virtualizor موجود می باشد.

پس از لاگین کردن به بخش کاربری زویپ سرور، همانند عکس زیر، بر روی سرویس ها کلیک کنید.

پس از ورود به بخش سرویس ها، بر روی سرویس موردنظر خود که قصد دارید آن را مدیریت کنید کلیک کنید. همانند عکس زیر.

دقت بفرمایید این کنترل پنل شامل تمامی سرور ها از هر لوکیشنی می باشد و فقط مختص به سرور ایران نیست.

پس از انتخاب کردن یک سرور مجازی، به صفحه ای همچون عکس بالا هدایت می شوید که اطلاعات بیشتری از سرور شما را نشان می دهد. از قسمت سمت راست، بخش Virtualizor ، گزینه Enduser Panel را کلیک بفرمایید.

پس از انتخاب گزینه مذکور، شما وارد تب جدیدی همانند تصویر بالا می شوید، در صفحه اصلی تمامی سرور های خریداری شده را می توانید مشاهده بفرمایید. در این بخش همچنین اطلاعاتی در مورد سرور ها نیز از جمله نوع سیستم عامل، آیپی و وضعیت را می توانید مشاهده بفرمایید.

خاموش و روشن کردن سرور

ابتدا یک سرور مجازی را همانند تصویر بالا انتخاب کنید. سپس از منوی کشویی سمت راست پایین، یه گزینه را انتخاب بفرمایید. در نهایت نیز دکمه Go را فشار دهید و سپس چند لحظه ای منتظر بمانید تا فرایند روشن/خاموش کردن سرور به اتمام برسد، آنگاه می توانید به سرور خود متصل شوید.

تغییر سیستم عامل سرور

در سمت راست هر سرور ، گزینه ای وجود دارد که در تصویر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است. برای مشاهده کامل تر و همچنین تغییر سیستم عامل این گزینه را بزنید.

پس از ورود به این بخش، در اولین صفحه، اطلاعاتی از مصرف منابع سیستم مشاهده می کنید. به دیگر سربرگ ها نیز در ادامه مقاله خواهیم پرداخت.

برای نصب سیستم عامل، به سربرگ Install بروید. در بالای این تب نیز سه گزینه وجود دارد با نام های Reinstall OS , Control Panel , Recipes که از طریق هر بخش می توانید موارد مختلفی را بر روی سرور خود نصب کنید. برای نصب سیستم عامل ها در همین بخش میبایستی اینکار را انجام بدهید. ابتدا سیستم عامل خود را انتخاب کنید.

در بخش پایین تر نیز، پسوورد جدید خود، و سپس تاییدیه پسوورد خود را انتخاب کنید. دیگر گزینه ها نیز اختیاری هستند. در نهایت نیز گزینه Reinstall را بزنید و منتظر بمانید تا فرایند نصب به اتمام برسد.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید واقع شده باشد. اگر سوالی داشتید در رابطه با این مقاله، در بخش کامنت ها پاسخگوی شما عزیزان هستیم.