۰
(۰)

بعضا ممکن است در اثر بروز اشتباهاتی در هنگام اعمال برخی تنظیمات شبکه و تنظیمات امنیتی، دسترسی شما از سرور قطع شده و دیگر نتوانید با روش های معمولی به سرور خود متصل شوید. این مسئله ارتباطی به نوع سیستم عامل سرور شما نداشته و میتواند برای سرور های لینوکس، ویندوز و یا هر نوع سیستم عامل دیگری اتفاق بیافتد. علت این قطعی ارتباط این است که دسترسی سرور مجازی به اینترنت قطع شده است. در چنین مواقعی باید از طریق کنسول VNC که توسط شرکت ارائه دهنده در اختیارتان قرار گرفته است به سرور متصل شده و تنظیمات درست را اعمال نمایید. در ادامه نحوه اتصال به سرور مجازی از طریق کنسول VNC را به شما کاربران گرامی آموزش خواهیم داد.

اتصال به سرور از طریق کنسول VNC

در ابتدا نرم افزار VNC Viewer را دانلود نمایید، سپس بر روی سیستم خود نصب نمایید.

اکنون نرم افزار را اجرا کرده و اطلاعات ورود به وی ان سی را در وارد نمایید. این اطلاعات شامل یک آیپی به همراه پورت و یک پسورد میباشد. میتوانید این اطلاعات را در تیکتی که از سوی شرکت ارائه دهنده هنگام تحویل سرور مجازی برایتان ارسال شده است پیدا کنید. در غیر این صورت باید از شرکت ارائه دهنده درخواست نمایید تا این اطلاعات برایتان ارسال شود.

در کادری که به رنگ قرمز مشخص شده است آیپی به همراه پورت سرور خود را وارد نمایید سپس کلید Enter را بزنید.

First Page VNC

با آمدن این پنجره صبر کنید تا به آیپی مورد نظر متصل شود.

connecting to IP in the VNC

در این هنگام پیغامی مانند تصویر زیر مبنی بر احتمال نا امن بودن این اتصال برای شما ظاهر میشود. آن را نادیده گرفته و Connect را بزنید.

Encryption VNC

سپس نوبت وارد کردن پسوورد میرسد که باید مانند تصویر زیر پسوورد خود را وارد کرده و OK را بزنید.

Get Password VNC

پس از وارد کردن پسوورد، مانند تصویر زیر به صفحه لاگین سرور هدایت خواهید شد.

ورود به سیستم عامل

در این آموزش از سیستم عامل ویندوز استفاده شد. اما همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، تفاوتی میان سیستم عامل ها وجود ندارد. فقط کافیست قابلیت برقراری اتصال وی ان سی روی آن توسط شرکت ارائه دهنده فعال شده باشد.

امیدواریم از این مقاله آموزشی زویپ سرور استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.