۰
(۰)

به عنوان یک صاحب کسب و کار نوپا، شما به دنبال راه اندازی وب سایت خود هستید و ممکن است به فردی با مهارت فنی و آموزش دیده برای ساخت وب سایت نیاز داشته باشید. اما از کجا باید شروع کنید؟ آیا به یک توسعه دهنده وب یا یک طراح وب نیاز دارید؟ در حالی که ممکن است شبیه به هم به نظر برسند، طراحی وب و توسعه وب بسیار متفاوت هستند. تفاوت های اصلی را می توان در نحوه کار هر دو زمینه یافت.

این مقاله تفاوت های ظریف بین طراحی وب و توسعه وب و اینکه چگونه توسعه دهندگان وب و طراحان وب شبیه هستند اما وظایف متفاوتی را انجام می دهند را تشریح می کند. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید طراح وب خود باشید و در عرض چند دقیقه یک وب سایت را از ابتدا بسازید.

چگونه توسعه وب و طراحی وب شبیه هستند؟

یک فرد می تواند هم توسعه دهنده وب و هم طراح وب باشد، اگرچه در اکثر موارد، یک نفر یکی از آنها را انتخاب خواهد کرد. هم طراح وب و هم توسعه دهنده وب می دانند چگونه برای هر نوع کسب و کار یا تخصصی وب سایت ایجاد کنند.

در بسیاری از موارد، در یک پروژه وب سایت دو نفر متفاوت با هم کار می کنند، یکی روی بخش توسعه و دیگری روی طراحی کار می کند. برای هر دو، آنچه که مشترک دارند وب سایت ها هستند.

انتخاب برای پیگیری شغل در زمینه توسعه وب یا طراحی وب صرفاً به ترجیح شخصی بین کدنویسی یا طراحی طرح بندی وب سایت بستگی دارد. در ادامه، نگاهی خواهیم انداخت که چگونه توسعه وب و طراحی وب متفاوت هستند و چگونه می توانند با هم کار کنند تا وب سایت های زیبایی را تولید کنند.

 نقش یک توسعه دهنده وب چیست؟

توسعه وب به ساخت وب سایت ها از پایه مربوط می شود. این بدان معنی است که یک توسعه دهنده وب از کدهای سفارشی زیادی برای ساخت یک وب سایت از هیچ استفاده می کند. یک توسعه دهنده وب از زبان های کدنویسی متعدد برای ایجاد وب سایت های سفارشی متناسب با نیازهای مشتریان استفاده می کند. کار یک توسعه دهنده وب در پشت صحنه یک وب سایت انجام می شود.

توسعه دهندگان وب نگران ویژگی های طراحی مانند اینکه از چه رنگ ها، فونت ها یا سبک هایی استفاده شود، نیستند. آنها معمولاً این اطلاعات را از استراتژیست برند یا طراح وب دریافت می کنند. یک بار که این اطلاعات را داشته باشند، می توانند آن را در کدنویسی وب سایت وارد کنند.

طراحی تجربه کاربری (UX) توسط طراح وب و توسعه دهنده با هم انجام می شود تا با ایجاد چارچوبی برای توسعه دهنده وب برای ساخت وب سایت، یک تجربه یکپارچه برای کاربر نهایی ایجاد شود.

نقش یک طراح وب چیست؟

در مورد بخش جلویی یک پروژه وب سایت، طراح وب شخصی است که مسئول آن است. طراحان وب بیشتر از همتایان توسعه دهنده وب خود، جهت گیری بصری دارند. در بیشتر موارد، یک طراح وب همچنین یک هنرمند گرافیک یا طراح است. یک طراح وب باید، و در اکثر موارد، دانش حداقلی از کدنویسی وب داشته باشد اما این یک ضرورت نیست.

در یک شرکت طراحی وب، طراح نیازی به لمس کد نخواهد داشت زیرا در پروژه یک توسعه دهنده وب نیز حضور خواهد داشت. به همان شکل که یک توسعه دهنده وب در طراحی UX درگیر است، یک طراح وب نیز بخشی از طراحی UIX است. از آنجایی که تجربه رابط کاربری بیشتر بصری است و چندان درباره چارچوب نیست، به یک طراح نیاز است.

ایجاد وب سایت ها در این روزها برای طراحان وب آسان تر از هر زمان دیگری است. به ویژه با ابزارهای ساده ساخت سایت که دارای عناصر کشیدن و رها کردن هستند، می توانید از آنها برای ساخت یک وب سایت زیبا و واکنشگرا از ابتدا استفاده کنید.

آنها چگونه با هم کار می کنند؟

در حالی که توسعه دهندگان وب و طراحان وب می توانند روی پروژه ها با هم کار کنند، اما این همیشه اتفاق نمی افتد. این بستگی به نیازهای خاص مشتریان؛ اندازه وب سایت و میزان طراحی یا توسعه مورد نیاز دارد. برخی شرکت ها قالب های از پیش ساخته شده دارند که فقط نیاز به تنظیمات جزئی از دیدگاه برند در آنجا که طراحی مورد نظر است، دارند.

زمانی که یک مشتری برای یک پروژه سفارشی می آید، آنگاه توسعه دهنده وب و طراح وب باید برای تکمیل آن با هم کار کنند. توسعه دهنده وب روی ساخت کدنویسی برای وب سایت تمرکز می کند و طراح با مشتری و استراتژیست برند، همانطور که قبلاً گفتیم، برای پرداختن به ظاهر و احساس وب سایت همکاری می کند.

به عنوان مثال، مشتری که می خواهد سایتی با انیمیشن و تعامل زیاد داشته باشد، یا طراحی سفارشی برای یک فروشگاه تجارت الکترونیکی با طراحی UX دانه ریز و یکپارچه سازی های چندکاناله. برای وب سایت هایی با این مقیاس، طراح UID و طراح وب برای ایجاد چهره سایت با هم همکاری خواهند کرد.

پس از تکمیل بخش های بصری، طراح UX و توسعه دهنده وب سایت را با زبان های کدی که بهترین گزینه برای هدف وب سایت هستند و می توانند ترکیبی از HTML، CSS، جاوااسکریپت و شاید زبان های خاص تری مانند پایتون و روبی روی ریلز باشند، می سازند.

با ابزار ساده ساز سایت، هر کسی می تواند یک طراح وب باشد

شما مجبور نیستید برای ایجاد یک وب سایت کارآمد، واکنشگر، زیبا و متمرکز بر UX، یک توسعه دهنده وب و طراح وب استخدام کنید و هزینه زیادی بپردازید. شما می توانید یک طراح وب باشید و با ابزار ساده ساز سایت، به سرعت و به راحتی یک وب سایت زیبا ایجاد کنید.

با بیش از ۲۰۰ قالب در اختیار شما، می توانید آنها را شخصی سازی کرده، ویژگی ها را اضافه کنید، رنگ ها را برای تناسب با برند خود تغییر دهید و در عرض چند ساعت یک وب سایت را راه اندازی کنید. اگر هیچ کدام از قالب ها مورد پسند شما نیست، مشکلی نیست، به سادگی عناصر را بکشید و رها کنید تا یک وب سایت را به سرعت و به راحتی و بدون نیاز به هیچ گونه کدنویسی ایجاد کنید.

نکته برجسته در استفاده از ابزار ساده ساز سایت این است که فرآیند ایجاد را ساده و تسریع می کند. شما حتی می توانید یک وب سایت را وارد کرده و در ویرایشگر آسان کشیدن و رهاکردن آن را ویرایش کنید.

 نتیجه گیری :

شما تفاوت های ظریف بین طراحان وب و توسعه دهندگان وب را آموخته اید و همچنین دریافته اید که در این روزها با استفاده از یک ابزار ساده ساز سایت، بودن یک طراح وب برای خودتان آسان است. اکنون دیگر نیازی نیست یک شرکت طراحی را برای ایجاد وب سایت های شگفت انگیز، واکنشگر و سازگار با کاربر استخدام کنید. شما می توانید این کار را با تمرکز کامل بر روی برند خود انجام دهید. امروز ابزار ساده ساز سایت را امتحان کرده و وب سایت خود را در کوتاه ترین زمان راه اندازی کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.