۰
(۰)

در مقالات قبلی سی پنل شما با دو ابزار Email Accounts که کار آن ساخت اکانت ایمیل و Forwarders که کار آن هدایت ایمیل‌ها بود آشنا شدید. اما شاید سایت شما بازدید زیادی دارد و همچنین از طریق ایمیل در تعاملات زیادی با کاربر قرار دارید و می‌خواهید که حساب‌های ایمیل زیادی را به صورت یکجا ساخته و همچنین پیام‌های دریافتی از حساب‌های ایمیل خود را به صورت یکجا هدایت کنید یعنی همان کار دو Email Address و Forwarders به صورت یکجا.

  • روال کار این ابزار به این صورت است که ابتدا شما باید اسم اکانت‌های ایمیلی را که می‌خواهید بسازید را در فایلی با پسوند xls یا csv بسازید و در برنامه بارگزاری کنید.
  • شما با Address Importer نمی‌توانید دو کار ساخت اکانت ایمیل و هدایت آن را با هم انجام دهید. هر کدام از این کارها را باید به صورت مجزا انجام دهید.

Address Importer کجای سی پنل قرار دارد؟

where is address importer?
به تب EMAIL مراجعه کنید، سپس روی Address Importer کلیک نمایید.

چگونه فایل مربوطه برای Email Accounts یا Forwarders را بسازیم؟

Log in to create files page
این صفحه‌ی اصلی ابزار Address Importer است. شما در این صفحه کادری آبی رنگ را می‌بینید که برای ساخت فایل مربوطه‌ی خود روی example page که در این کادر است کلیک کنید.
در این صفحه شما دو قسمت را مشاهده می‌کنید. بخش اول که برای ساخت فایل‌های Email Accounts است و بخش دوم راجع به Forwarders است. دو جدول را در این صفحه مشاهده می‌کنید که نمونه‌ی اطلاعاتی که باید در فایل‌های خود وارد کنید را برای شما نشان داده است. همچنین دو نوع فایل است که شما می‌توانید نمونه‌ی هرکدام از آن را دانلود کرده و روی آن اطلاعات خود را وارد کنید:
  • XLS: این نوع فایل با برنامه Excel است و شما باید با نرم‌افزار Microsoft Excel روی آن کار کنید.
  • CSV: این نوع فایل را شما می‌توانید با برنامه notepad هم باز کنید و اطلاعات خود را باید با “,” جدا کنید و جدولی در این فایل نیست.

ساختن Email Accountهای دسته جمعی

دوباره از اول به صفحه‌ی اصلی این برنامه برگردید.

در این بخش دو Step داریم که در قدم اول باید نوع عملیات خود را مشخص کنیم و در قدم دوم باید فایلی که در قسمت قبل با آن آشنا شدید را در این قسمت بارگزاری کنید.

پس از انتخاب نوع عملیات خود در قدم اول و بارگزاری فایل مربوطه در قدم دو و کلیک روی دکمه‌ی Next، قدم سوم برای شما فعال می‌شود:

Step 3 در صورتی برای شما به نمایش در می‌آید که شما فایلی که بارگزاری می‌کنید از نوع CSV باشد، اما اگر فایل شما از نوع اکسل باشد این مرحله برای شما باز نمی‌شود. حال این مرحله برای چیست؟ شما در این مرحله باید مشخص کنید که با چه کارکتری اجزای داخل فایل خود را جدا کرده‌اید اگر با یکی از کارکترهای پیشنهاد سی پنل اجزای داخل فایل را جدا کرده‌اید که انتخاب کنید اگر جداکننده شما جزو این چهار گزینه پیشنهادی نیست در بخش Other می‌توانید دستی وارد کنید. و روی Next کلیک نمایید.
در این قسمت هم دو قدم وجود دارد.
  • Step 1: در این قسمت شما لیستی از آدرس ایمیل‌هایی که ساختید را مشاهده می‌کنید و می‌توانید هر ردیف از این لیست را نوع کاریی آن را از بالای آن مشخص کنید.
  • Step 2: قدم دوم این صفحه شما می‌توانید دامنه‌ای که اکانت ایمیل برای آن ساخته شود را مشخص کنید.

با کلیک روی Next شما به مرحله‌ی آخر این قسمت می‌رسید.

در مرحله‌ی آخر شما پیش‌نمایشی را از لیست ایمیل‌هایی که قرار است سی پنل بسازد را مشاهده می‌کنید. با کلیک روی Finish عملیات شما به پایان می‌رسد.
علامت تیک کنار آدرس ایمیل‌ها نشانه‌ی موفقیت عملیات شما است. با کلیک روی Import More به صفحه اصلی این ابزار بر می‌گردید و این مراحلی را که طی کردید برای Forwarders نیز مانند همین عملیات است.

هم اکنون که با سی پنل بیشتر آشنا شدید، می توانید جهت خرید هاست سی پنل یا مشاوره قبل از خرید با ما در ارتباط باشید.

در صورتی که قصد ارائه و فروش هاست سی‌پنل را دارید، می‌توانید با خرید سرور مجازی سی پنل و لایسنس سی‌پنل از زویپ سرور، نصب و کانفیگ‌های لازم را به کارشناسان شرکت بسپارید.

امیدواریم از این مقاله آموزشی زویپ سرور استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.