۵
(۱)

Reseller Hosting یک نوع سرویس های هاستینگ است که با انجام اقدامات معین از یک شرکت میزبانی وب سرویس دهنده، منابع میزبانی را خریداری می کنید و به مشتریان خود به صورت فروشنده امیدوار آن‌ها را به فروش می دهید.

من هدف این بحث این است که به شما یک روش پیاده‌رو برای میزبانی وب راهنمایی کند. و چگونه باید از ابتدای کار کنید. و چگونه باید در باره روش‌های سود دریافت کردن از این کار نکاتی را بیان کند.

نقش ارائه دهندگان میزبانی :

فروشنده در این صنعت به دو معنی اهمیت پر است. اول، ارائه دهندگان میزبانی وب باید جنبه فنی میزبانی را به کاربرد و امنیت راه اندازی دهند. که شامل نگهداری سرور، امنیت و به روز رسانی نرم افزار است. در نتیجه، این شرکت‌ها باید سیستم‌های میزبانی وب خود را به طور مناسب به کار بردارند و از این رو از آن‌ها خدمت می کنند.

دیگر نقش، ارائه دهندگان میزبانی وب به عنوان ارائه دهنده اولیه محصولات میزبانی روی بازار بروند. آن‌ها باید بسته‌های میزبانی وب خود را به طور کامل توسعه دهند. و از ارائه دهنده‌های مختلف میزبانی وب خریداری کنند. سپس می توانید. آن را به بسته های کوچکتر تقسیم می کنند تا به بسیاری از مشتریان بفروشند.

ویژگی و مزایای کلیدی :

میزبانی وب وب برای کارآفرینان و کسب و کارها به عنوان یک روش سرمایه گذاری کم و راحت تر برای ورود به بازار میزبانی وب ارائه می دهد. این روش به شما اجازه می دهد که خدمات میزبانی وب را برای مشتریان خود ارائه دهید و بدون نیاز به حفظ زیرساخت های خود، درآمد کسب کنید. این کار به شما اجازه می دهد قیمت ها و ویژگی های خود را بر پایه نیاز های مشتریان و بازار تعیین کنید. و حساب های مشتری خود را به طور مستقل مدیریت کنید. این ویژگی ها و مزایای کلیدی  را برای کسب و کارها و کارآفرینان به نظر می رسد.

با یک برنامه  قوی ، شما به یک زیرساخت میزبانی وب قدرتمند دسترسی پیدا می کنید ، که به شما امکان می دهد خدمات میزبانی را تحت نام تجاری خود به راحتی بفروشید. از این مزایا استفاده کنید:

✔️ زیرساخت های قابل اعتماد سرورهای با عملکرد بالا ما ، با ذخیره سازی سریع nvme ssd ، موفقیت فروش مجدد شما را بدون هزینه اضافی فراهم می کنند.

✔️ ابزارهای کاربر پسند یک پنل کنترل بصری محتوا و مدیریت مشتری را ساده می کند و به شما اجازه می دهد تا کسب و کار میزبانی خود را با سهولت مقیاس بندی کنید.

✔️ برندسازی سفارشی خدمات ما را تحت هویت برند خود برچسب گذاری کنید ، وفاداری مشتری و تا میزبانی خود را پرورش دهید.

✔️ پشتیبانی استثنایی تیم پشتیبانی فنی اختصاصی ما ۲۴ / ۷ در دسترس است تا به شما و مشتریان شما کمک کند و عملیات را بدون مشکل تضمین کند.

با موانع کم برای ورود ، اکنون زمان مناسبی برای غوطه ور شدن به دنیای سودآور میزبانی وب است. کنترل سرنوشت میزبانی خود را در دست بگیرید.

میزبانی فروش چگونه کار می کند ؟

بیشتر برنامه های میزبانی وب از مدل عمده فروشی پیروی می کنند. به عنوان یک فروشنده، شما می توانید این بسته ها را با نام و نشان تجاری خودتان به مشتریان خود ارائه کنید.

روش های متفاوتی برای پرداخت هزینه این برنامه ها وجود دارد. برخی ارائه دهندگان میزبانی وب هزینه ثابت ماهانه به همراه هزینه های سرویس را دریافت می کنند. در حالی که برخی دیگر ممکن است بر اساس مصرف شما هزینه را محاسبه کنند.

معمولاً هزینه این بسته ها کمتر از یک سرور اختصاصی مجازی (VPS) معمولی است.

گام به گام برای شروع میزبانی فروش هاست :

 1. یک ارائه دهنده میزبانی وب معتبر را انتخاب و در برنامه میزبانی وب آن ثبت نام کنید.
 2. یک حساب فروشنده ایجاد کنید. تا به قیمت های عمده فروشی دسترسی داشته باشید.
 3. بسته های میزبانی را براساس فضای میزبانی، پهنای باند و امکانات مورد نیاز سفارشی سازی کنید.
 4. هویت برند خود را با افزودن لوگو، رنگ ها و قالب های خاص اضافه کنید.
 5. بسته های میزبانی سفارشی شده را با برندینگ اختصاصی خود به بازار عرضه کنید.
 6. قیمت ها و شرایط خدمات را در چارچوب قوانین ارائه دهنده میزبان تعیین کنید.
 7. پس از فروش حساب، فضای میزبانی و پهنای باند لازم را به حساب مشتری جدید اختصاص دهید.

این گام ها به شما امکان می دهد تا به عنوان یک فروشنده، بسته های میزبانی اختصاصی را تحت نام تجاری خودتان ارائه کنید.

فرآیند راه اندازی میزبانی وب ساده تر از آنچه به نظر می رسد است.

بخش مهم این است که شما نیازی به مدیریت سخت افزار یا نرم افزار میزبانی ندارید. ارائه دهندگان میزبانی وب مطمئن از قبل نرم افزارها را برای استفاده در بسته های میزبانی وب پیکربندی کرده اند تا راه اندازی را تسهیل کنند. تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک حساب کاربری جدید برای هر مشتری جدیدی است که جذب می کنید.

با این حساب، پیچیدگی های فنی به حداقل می رسند و شما می توانید بر جنبه های تجاری همچون بازاریابی و فروش تمرکز کنید.

۱. درآمد های اضافی :

به عنوان یک فروشنده میزبانی، شما می توانید محدوده خدمات خود را با ارائه خدمات ارزش افزوده گسترش دهید. این امر فرصت های درآمدی بیشتری را برای کسب و کار شما فراهم می کند. برخی از خدمات مکمل عبارتند از:

📌 ثبت دامنه شما می توانید به عنوان یک فروش دامنه فرعی از طریق حساب های فروشنده Zoip Hosting عمل کنید. بدین ترتیب مشتریان برای تمام نیازهای دامنه به شما مراجعه خواهند کرد.

📌 گواهینامه های SSL با ارائه گواهینامه های SSL، می توانید امنیت وب سایت های مشتریان خود را تضمین کنید.

📌 طراحی و توسعه وب سایت ارائه خدمات طراحی و توسعه وب، کسب و کار شما را یکپارچه تر می کند و سهم بیشتری از هزینه های مشتری را به دست می آورید.

با متنوع سازی خدمات و ارائه بسته های همه جانبه، می توانید ارزش بیشتری برای مشتریان ایجاد و درآمد بیشتری کسب کنید.

۲. چگونه شروع به فروش مجدد خدمات میزبانی وب کنیم :

راه اندازی یک کسب و کار میزبانی وب چند گام کلیدی دارد:

 1. تدوین یک طرح کسب و کار برای ارائه خدمات و کسب درآمد، نیاز به یک طرح کسب و کار جامع دارید. این طرح باید شامل نحوه عملکرد کسب و کار و همچنین برنامه های رشد آن باشد.
 2. انتخاب یک برنامه میزبانی وب مناسب بازار را بررسی کنید. تا برنامه میزبانی وب ای که بهترین نیازهای شما را برآورده می کند پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما با نیازهای مشتریان هدف شما تطابق دارد. در ادامه، ویژگی های مهم یک ارائه دهنده میزبانی وب خوب را بررسی می کنیم.
 3. تنظیم ساختار قیمت گذاری و بسته بندی استراتژی قیمت گذاری خدمات میزبانی خود را مشخص کنید. عوامل زیر را در نظر بگیرید:
 • هزینه برنامه میزبانی وب شما
 • ارزش پیشنهادی برای مشتریان
 • رقابت در بازار

بسته های میزبانی متنوعی با تخصیص منابع، ویژگی ها و سطوح قیمت گذاری متفاوت ایجاد کنید. در ادامه استراتژی های مختلف قیمت گذاری و بسته بندی را بررسی خواهیم کرد.

با دنبال کردن این گام ها، می توانید کسب و کار میزبانی وب خود را با یک طرح جامع و استراتژی روشن آغاز کنید.

۳. برندسازی و سفارشی سازی :

در این مرحله، شما می توانید بسته های میزبانی و پنل های کنترل را با عناصر برند و هویت بصری شرکت خود شخصی سازی کنید.

این یک فرصت عالی برای آشنایی با ویژگی ها و امکاناتی است که قرار است به مشتریان خود ارائه دهید.

زمان آن رسیده که نرم افزار مدیریت میزبانی را پیکربندی و برای ارائه بهترین سطح خدمات به مشتریان آماده کنید.

پس از انجام این مراحل، شما آماده خواهید بود تا شروع به فروش مجدد فضای میزبانی و جذب مشتریان جدید کنید.

سفارشی سازی محیط، آشنایی با امکانات و آماده سازی زیرساخت مدیریت، شما را برای راه اندازی موفق یک کسب و کار میزبانی وب موفق آماده می کند.

۴. راه اندازی وب سایت :

 توصیه می کنیم یک وب سایت بسیار خلاقانه و کاربردی برای ارائه خدمات میزبانی خود طراحی کنید.

در این سایت باید جزئیات مربوط به بسته های مختلف خدمات میزبانی شما را به شما ارائه کنید. به عنوان مثال می توانید بسته های شما را بر اساس فضای دیسک ، بارگذاری ماهانه ، تعداد دامنه و … تقسیم کنید.

همچنین باید قیمت هر بسته را به صورت شفاف و قابل قبول بر روی وب سایت خود قرار دهید.

به این صورت که مشتریان بتوانند بسته خود را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنند.پشتیبانی به عنوان یکی از مهمترین عواملی برای رضایت مشتریان باید در وب سایت خود به شما ارائه شود.

به عنوان مثال می توانید یک فرم آنلاین را برای پشتیبانی ارائه دهید که در آن بتوانند پرسش خود را بنویسند و در اسرع وقت پاسخ دهید.در نهایت نمی توان از اطلاعات تماس خود بی استفاده بود. باید شماره تلفن تماس ، آدرس ایمیل و آدرس فیزیکی خود را در وب سایت خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند با شما در ارتباط باشند.

۵. کسب و کار میزبانی وب خود را به بازار شروع کنید :

۱. بازاریابی محتوا :

بازاریابی محتوایی یکی از بهترین روش‌های برای افزایش ترافیک و تبدیل می‌باشد. با استفاده از محتوای جذاب و کاربردی، می‌توانید مشتریان خود را در قیف فروش قرار دهید و لیدها را به مشتری تبدیل کنید. با این حال، می‌توانید برای این کار از مزایای بسته‌های میزبانی خود برجسته کنید. و آنها را به شمار مورد اعتبار قرار دهید.

۲. SEO سایت :

امروزه بسیاری از مشتریان برای جستجوی محصولات و خدمات از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. بنابراین، این موضوع برای بهبود بازاریابی خدمات میزبانی شما بسیار مهم است. با استفاده از روش‌های سئو امکان پذیر می‌شود تا سایت شما به بالاترین درجه در موتورهای جستجو دسترسی پیدا کند.

۳. شبکه‌های اجتماعی :

شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. و آنها را به خدمات میزبانی شما آشکار کنید. با ایجاد حساب در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر، می‌توانید به مشتریان خود اطلاعات درباره بسته‌های میزبانی شما و اعتبار آنها ارائه دهید.

۴. تبلیغات آنلاین :

تبلیغات آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتریان خود بیشتر دسترسی پیدا کنید. با استفاده از این روش، می‌توانید تبلیغات خود را در وبسایت‌های مرتبط و برنامه‌های موبایل قرار دهید و به مشتریان خود اطلاعات درباره بسته‌های میزبانی شما را ارائه دهید.

۵. همکاری در فروش :

 مکاری در فروش یکی از راهکارهای برای افزایش فروش بسته‌های میزبانی شما می‌باشد. با این حال، باید به دقت بررسی کنید. که چه شرکت‌هایی به صورت همکاری در فروش با شما همکاری می‌کنند و آیا این همکاری برای شما مزایای بالقوه دارد یا خیر.

۶. ارائه سرویس بهتر :

ارائه سرویس بهتر به مشتریان شما یکی از بهترین راهکارهای برای افزایش فروش بسته‌های میزبانی شما می‌باشد. با ارائه سرویس بهتر، می‌توانید به مشتریان خود اعتبار بیشتری را ارائه دهید و به این ترتیب به افزایش فروش کمک کنید.

۷. استفاده از ابزارهای بازاریابی :

با استفاده از ابزارهای بازاریابی مانند ابزارهای ترک کردن و پیگیری مشتریان، می‌توانید به مشتریان خود اطلاعات دقیقتری در مورد سفارشات و علاقه‌مندی‌های آنها را داشته باشید. با این اطلاعات، می‌توانید بهتر بررسی کنید. که چه سرویس‌هایی برای مشتریان خود بسته به نیازهای آنها ارائه دهید.

۸. ارائه کدهای تخفیف :

ارائه کدهای تخفیف می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتریان خود اطلاعات درباره بسته‌های میزبانی شما را ارائه دهید و به افزایش فروش کمک کنید. با این کدها، می‌توانید به مشتریان خود تخفیف های جدید و خاصی را ارائه دهید. و به این ترتیب به افزایش فروش کمک کنید.

۹. استفاده از رویکردهای بازاریابی مختلف :

برای بهبود بازاریابی خدمات میزبانی شما، می‌توانید از رویکردهای بازاریابی مختلف مانند بازاریابی ایمیل، بازاریابی تلفنی، بازاریابی فیزیکی و … استفاده کنید. با استفاده از این رویکردها، می‌توانید به بیشترین تعداد مشتریان دسترسی پیدا کنید. و به افزایش فروش کمک کنید.

۱۰. ارائه رویدادهای خاص :

ارائه رویدادهای خاص مانند مسابقات و تخفیف های ویژه به مشتریان شما می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتریان خود اطلاعات درباره بسته‌های میزبانی شما را ارائه دهید و به افزایش فروش کمک کنید. با این رویدادها، می‌توانید به مشتریان خود تخفیف های جدید و خاصی را ارائه دهید و به این ترتیب به افزایش فروش کمک کنید.

نتیجه گیری :

میزبانی وب یک فرصت عالی برای شروع کسب و کار جدید است.

این شامل فروش وب سایت، دامنه، ایمیل و سایر حلول سایت برای مشتریان شما است. برای این کار، می توانید با یک ارائه دهنده میزبانی وب قابل اعتماد مانند ZOIP همکاری کنید.

اما برای اینکه بتوانید به درستی از این فرصت استفاده کنید، لازم است تا یاد بگیرید چگونه میزبانی وبکار می کند. و بهترین گزینه میزبانی وب را برای نیازهای خود پیدا کنید. به عنوان مثال، باید با استفاده از محتوای مناسب و بازاریابی محتوایی به دنبال جذب مشتریان جدید باشید.

با انجام تحقیقات دقیق و پیگیری از استراتژیهای موفق دیگران، می توانید بهترین راه حل وبرا پیدا کنید. در نهایت، می توانید با ارائه راه حل بهترین برای نیازهای مشتریان خود و در حالی که در این فرآیند چندین دلار کسب کنید.برای آموزش های مفید بیشتر در مورد محصولات میزبانی وب ، 

برای ایجاد یک کسب و کار مربوط به میزبانی وب باید به چند نکته مهم توجه کرد. ابتدا باید با استفاده از محتوای مناسب و بازاریابی محتوایی به دنبال جذب مشتریان جدید باشید. با انجام تحقیقات دقیق و پیگیری از استراتژیهای موفق دیگران، می توانید بهترین راه حل میزبانی وب را پیدا کنید. در نهایت، می توانید با ارائه خدمات کافی برای نیازهای مشتریان خود 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.