۰
(۰)

ویژگی های دامین io

 • طول کوتاه (فقط ۲ حرف) که آن را برای نامگذاری آسان و خلاصه انتخاب می کند.
 • تداعی کننده “ورودی/خروجی” در دنیای فناوری و برنامه نویسی است.
 • قیمت ارزان تر از سایر دامین های رایج مانند .com یا .net
 • برای راه اندازی وب سایت ها، APIs، سرویس های ابری و استارتاپ های فناوری مناسب است.

کاربردهای دامین io

 • گوگل از زیردامین golang.io برای میزبانی پروژه Go استفاده می کند.
 • Docker یک زیردامین مجزا برای هاب دسترسی باز دارد: hub.docker.io
 • استارتاپ های زیادی مانند Ionic، DataDog و بسیاری دیگر از این دامین استفاده می کنند.

فراگیری و محبوبیت دامین io در میان شرکت های حوزه فناوری و توسعه دهندگان نرم افزار رو به افزایش است. امروزه انتخاب یک نام دامین کوتاه و گیرا برای هویت آنلاین شرکت ها و خدمات بسیار مهم است.

چرا امروزه دامنه io امروزخ انقدر محبوب شدند :

دامین io امروزه به چند دلیل در میان شرکت های فناوری و توسعه دهندگان محبوبیت زیادی پیدا کرده است:

 1. طول کوتاه و گیرا دامین io فقط از دو حرف تشکیل شده که آن را بسیار کوتاه و گیرا می کند. نام های کوتاه برای آدرس سایت یا خدمات آنلاین ترجیح داده می شوند، زیرا به راحتی به خاطر سپرده می شوند و تایپ کردن آنها آسان است.
 2. تداعی کننده مفاهیم فنی عبارت “io” در زبان انگلیسی به معنای “ورودی/خروجی” است که در دنیای فناوری و برنامه نویسی کاربرد فراوانی دارد. این باعث می شود که این دامین برای شرکت های حوزه فناوری جذاب باشد.
 3. قیمت مناسب در مقایسه با سایر دامین های محبوب مانند .com یا .net، دامین io معمولا قیمت ارزان تری دارد که برای استارتاپ ها و شرکت های کوچک جذاب است.
 4. اعتبار تکنولوژیکی با استفاده از چنین دامینی، شرکت ها و خدمات آنلاین هویتی تکنولوژیکی و نوآورانه به خود می گیرند که برای جذب کاربران فناوری پسند مفید است.
 5. پیشگامان صنعت غول های فناوری مانند گوگل و داکر با استفاده از زیردامین های io، باعث افزایش محبوبیت آن شده اند.

بنابراین ترکیبی از طول کوتاه، ارتباط با مفاهیم فنی، قیمت مناسب و کسب اعتبار تکنولوژیک باعث شده این دامین امروزه در میان جامعه فناوری محبوبیت فراوانی داشته باشد.

نتیجه گیری

 1. این دامین تداعی کننده مفاهیم “ورودی/خروجی” در دنیای فناوری و برنامه نویسی است، که باعث می شود برای شرکت های حوزه فناوری جذابیت داشته باشد.
 2. در مقایسه با سایر دامین های رایج مانند .com یا .net، دامین io معمولا قیمت ارزان تری دارد که برای استارتاپ ها و شرکت های کوچک مزیت محسوب می شود.
 3. استفاده از این دامین باعث می شود شرکت ها و خدمات آنلاین، هویتی تکنولوژیک و نوآورانه به خود بگیرند که برای جذب کاربران علاقه مند به فناوری مفید است.
 4. پیشگامان صنعت فناوری مانند گوگل و داکر با استفاده از زیردامین های io، محبوبیت این دامین را در جامعه فناوری افزایش داده اند.

در نتیجه، ترکیب مزایای طول کوتاه، ارتباط با مفاهیم فنی، قیمت مناسب و کسب اعتبار تکنولوژیکی باعث شده است که دامین io در سال های اخیر در میان شرکت های فناوری و توسعه دهندگان نرم افزار بسیار محبوب و پرطرفدار شود.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.