۰
(۰)

در مقالات قبلی به آموزش بخش های مهم دایرکت ادمین پرداختیم و آنها را به صورت مجزا معرفی کردیم، همچنین توضیحاتی نیز در مورد دایرکت ادمین چیست؟ دادیم. در این مقاله نیز می‌خواهیم مشکل بالا نیامدن دایرکت ادمین و راه حل های احتمالی را بررسی کنیم. بعضی مواقع پیش می‌آید شما ادرس سرور دایرکت ادمین خود را وارد می‌کنید اما با صفحه This site can’t be reached روبرو می‌شوید که نشان دهنده دردسترس نبودن دایرکت ادمین می‌باشد، این قضیه به دلیل اینکه دیگر هاست های میزبانی شده بر روی سرور بالا نمی‌آیند یک بحران اضطراری محسوب می‌شود و می‌بایستی هرچه زودتر رفع گردد.

دلایل رایج بالا نیامدن دایرکت ادمین

  • خاموش بودن یا خاموش شدن سرویس دایرکت ادمین در سرور
  • لایسنس دایرکت ادمین
  • پورت دایرکت ادمین

خاموش بودن یا خاموش شدن سرویس دایرکت ادمین

پس از دیدن صفحه This site can’t be reached ابتدایی ترین و اولین کاری که می‌بایستی انجام بدهید چک کردن روشن بودن دایرکت ادمین می‌باشد. در همین جهت به سرور خود SSH زده و یکی از دو کامند زیر را وارد کنید.

/etc/init.d/directadmin restart
service directadmin restart

اگر نیز همچنان مشکل پابرجا بود یا مشکلی در ریستارت کردن دایرکت ادمین وجود داشت می‌بایستی به سراغ فایل لاگ بروید و یک لاگ خوانی حرفه ای برای رفع مشکل انجام بدهید البته می‌‌توانید از گوگل و متخصصان در این حوزه نیز کمک بگیرید. برای دیدن فایل لاگ ها کامند زیر را وارد کنید.

nano /var/log/directadmin/error.log

در صورتی که ویرایشگر نانو Nano در سرور شما نصب نیست می‌توایند به جای نانو از vi استفاده کنید و یا با کامند زیر نانو را در سرور خود نصب کنید.

Centos : yum install nano -y
Ubunto , Debian : apt install nano -y

لایسنس دایرکت ادمین

یکی دیگر از مشکلات احتمالی لایسنس دایرکت ادمین می‌باشد، این مشکل یک مشکل عادی محسوب می‌شود زیرا اکثر کاربران ایرانی دایرکت ادمین از لایسنس های اشتراکی و سیستمی استفاده می‌کنند که می‌بایستی آنها را در فواصل کوتاه مدت چک کرد تا دچار مشکل نشده باشند.

ابتدا می‌بایستی تاریخ انقضا لایسنس را چک کنید تا مهلت آن تمام نشده باشد، اگر زمانش تمام شده بود ابتدا لایسنس جدید را خریداری یا تمدید کنید سپس کامند های زیرا را جهت اپدیت لایسنس استفاده کنید.

اگر نیز زمان آن تمام نشده بود به مرحله بعدی یعنی پورت دایرکت ادمین بروید.

cd /usr/local/directadmin/scripts
./getLicense.sh client licenseid
service directadmin restart

پورت دایرکت ادمین

مورد بعدی که میتواند برای شما گاهی دردسر درست کند پورت ها و فایروال ها می‌باشد. ابتدا می‌بایستی چک کنید تا پورت دایرکت ادمین بسته نشده باشد، پورت پیشفرض دایرکت ادمین ۲۲۲۲ می‌باشد. در انتها نیز با توجه به توزیع لینوکسی خود یکی از کامند های زیر را برای خاموش کردن iptables استفاده کنید.

Service iptables stop
/etc/init.d/iptables stop
sudo systemctl disable firewalld
sudo systemctl stop firewalld
sudo systemctl status firewalld

در صورتی که از فایروال قدرتمند CSF استفاده می‌‎کنید از کامند زیر برای خاموش کردن فایروال استفاده کنید.

 csf -x

در انتها نیز به احتمال زیاد مشکل شما با انجام موارد بالا حل شود، اگر نیز مشکل همچنان پابرجا بود در صورتی که سرور مجازی خود را از زویپ سرور خریده اید می‌توانید با پشتیبانی در تماس باشید تا مشکل شما در کمترین زمان ممکن حل شود.

در صورتی که قصد ارائه و فروش هاست دایرکت ادمین را دارید، می‌توانید با خرید سرور مجازی دایرکت ادمین و لایسنس دایرکت ادمین از زویپ سرور، نصب و کانفیگ‌های لازم را به کارشناسان شرکت بسپارید.

امیدواریم از این مقاله آموزشی زویپ سرور استفاده لازم را برده باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.