۰
(۰)

با ورود به دهه جدید، امنیت آنلاین باید یکی از اولویت های اصلی شما باشد. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، خرید گواهینامه امنیتی وب سایت یا گواهینامه SSL قابل اعتماد و کارآمد است. گواهینامه لایه سوکت امن (SSL) یک استاندارد امنیتی شناخته شده بین المللی است که ویژگی اصلی آن رمزگذاری ارتباط بین مرورگر وب و سرور وب است.

به همین ترتیب، این امر موجب حفاظت از اطلاعات حساس در طول سفر آنها در اینترنت می شود. بنابراین، گواهینامه SSL همچنین به بهبود رتبه بندی SEO شما کمک می کند. زویپ سرور به شما امکان مدیریت آسان وب سایت، میزبانی امن و گواهینامه های SSL را در یک مکان فراهم می کند.

شرکت ها و افراد در سراسر جهان از گواهینامه های SSL استفاده می کنند تا خطر دستکاری و سرقت اطلاعات حساس از جمله نام های کامل، اطلاعات کارت اعتباری، نام های کاربری، ایمیل ها و رمزهای عبور توسط هکرها را به طور قابل توجهی کاهش دهند. همچنین از وب سایت شما در برابر SSL stripping محافظت می کند. بخشی از تصمیم برای خرید گواهینامه های SSL، قیمت آنها است. آیا گواهینامه های SSL ارزان قیمت ارزش آن را دارند؟ آیا همه گواهینامه های SSL یکسان هستند؟ این مقاله به این سوالات پاسخ خواهد داد.

تمامی گواهینامه های SSL یکسان نیستند

همه گواهینامه های SSL یکسان نیستند. شما می توانید از انواع مختلف گواهینامه های SSL بر اساس تعداد نام دامنه ها یا زیردامنه های خود انتخاب کنید. اینجا یک خلاصه سریع از آنها آورده شده است.

  1. گواهینامه SSL تک دامنه تنها از یک نام دامنه یا زیردامنه کاملاً واجد شرایط محافظت می کند.
  2. گواهینامه SSL با پوشش کلی امنیت را برای فقط یک نام دامنه اما محافظت از تعداد نامحدودی از زیردامنه های آن فراهم می کند.
  3. گواهینامه SSL چند دامنه ای پوشش چندین نام دامنه را بر اساس سطح اعتبارسنجی مورد نیاز ارائه می دهد. سطوح اعتبارسنجی شامل موارد زیر است
  4. اعتبارسنجی دامنه: این ارزان ترین سطح است که رمزگذاری پایه و تأیید مالکیت ثبت نام دامنه را ارائه می دهد.
  5. اعتبارسنجی سازمان: این ویژگی های اعتبارسنجی دامنه را ارائه می دهد، در عین حال برخی جزئیات مانند نام و آدرس مالک را نیز تأیید می کند.
  6. اعتبارسنجی گسترده (VD): بالاترین سطح امنیت را با انجام بررسی دقیق قبل از صدور گواهینامه ارائه می دهد. همچنین مالکیت ثبت نام دامنه و احراز هویت موجودیت را نیز تأیید می کند و وجود قانونی، فیزیکی و عملیاتی موجودیت را نیز تأیید می کند.

چه کسی به گواهینامه SSL نیاز دارد؟

هر کسی که یک وب سایت را اداره می کند، به ویژه آنهایی که هر نوع اطلاعات حساس را جمع آوری می کنند؛ چه آدرس ایمیل، رمزهای عبور، نام های کاربری یا اطلاعات کارت اعتباری باشد، باید گواهینامه SSL را خریداری کنند.

چگونه گواهینامه های SSL کار می کنند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، گواهینامه های SSL یک جزء حیاتی در فرآیند رمزگذاری داده هستند که معاملات اینترنتی را ایمن می کنند.

گواهینامه های SSL با استفاده از نوعی رمزگذاری کلید کار می کنند که از قدرت کلیدهای خصوصی و عمومی که مجموعه ای از اعداد تصادفی تولید شده هستند، استفاده می کنند. این ها برای رمزگذاری پیام هایی که ارسال و دریافت می کنید کار می کنند. آنها مانند گذرنامه های دیجیتال عمل می کنند و به حفاظت از محرمانگی و یکپارچگی ارتباطات وب سایت با مرورگرها کمک می کنند. اینگونه عمل می کنند:

هر بار که یک سرور یا مرورگر سعی می کند به وب سایتی (سرور وب) که با SSL محافظت می شود، متصل شود، از سرور وب درخواست می کند که خود را شناسایی کند.
سرور وب سپس یک نسخه از گواهینامه SSL که در اختیار دارد را به مرورگر/سرور ارسال می کند.
مرورگر/سرور بررسی هایی را انجام می دهد تا تعیین کند آیا به گواهینامه SSL اعتماد دارد یا خیر. اگر اعتماد داشته باشد، پیامی را به سرور وب ارسال می کند.
سرور وب سپس با ارسال تأیید دیجیتالی ‘دست دادن SSL’ پاسخ می دهد تا یک جلسه رمزگذاری شده SSL را شروع کند.
در نهایت، مرورگر/سرور و سرور وب داده های رمزگذاری شده را به اشتراک می گذارند.

آیا گواهینامه های SSL ارزان قیمت ارزش آن را دارند؟

واقعیت این است که برخی از گواهینامه های SSL ارزان قیمت فقط قیمت را به عنوان مزیت دارند، در حالی که برخی دیگر ارزش آن را دارند و بسیار موثر هستند. گواهینامه های SSL ارزان قیمت زیادی وجود دارد. با این حال، ما به بررسی فقط پنج مورد از ارزان ترین گواهینامه های SSL برای کمک به شما در تعیین ارزش آنها خواهیم پرداخت. این ارزیابی ها بر اساس موارد زیر است:

سرعت صدور – چقدر سریع امنیت شما برقرار می شود
مهر و موم ارائه شده – آیا یک مهر SSL دریافت می کنید
پشتیبانی SSL با پوشش کلی – این یک گواهینامه کلید عمومی است که پشتیبانی از استفاده با چندین زیردامنه از یک دامنه را پشتیبانی می کند.
ضمانت نامه – تضمین جایگزینی یا بازپرداخت در صورت لزوم در یک بازه زمانی مشخص
سیاست بازگشت وجه – چارچوب قانونی زمانی که می توانید خدمات را برای بازپرداخت وجه خود برگردانید

نکته این است – همه گواهینامه های SSL در این لیست برای خدمات سالانه هستند و به همین ترتیب، شما سالانه پرداخت می کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.