۵
(۱)

یک حمله سایبری موفق می‌تواند به وب‌سایت‌ها و کسب‌وکار شما خسارت‌های جدی وارد کند. متأسفانه، هکرها هر روز باهوش‌تر می‌شوند و روش‌های جدیدی برای نفوذ به سرورهای شما پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که روش‌های قدیمی دفاعی دیگر کافی نیستند تا سرورها و وب‌سایت‌ها را در برابر این خطرات محافظت کنند. در این میان، بیت‌نینجا (BitNinja) به عنوان یک راهکار جامع و پیشرفته، قدم در میدان گذاشته تا با استفاده از ده‌ها ویژگی و قابلیت خود، سرور و وب‌سایت‌های شما را از خطرات اینترنتی محافظت کند. این برنامه، که بر پایه‌ی دانش و تجربه‌ی گسترده‌ای در زمینه میزبانی وب شکل گرفته، نه تنها به شما امکان می‌دهد تا با خیالی آسوده به فعالیت‌های آنلاین خود بپردازید، بلکه با سهولت در استفاده و پیکربندی، دیگر نیازی نیست که حتماً یک متخصص امنیتی باشید تا از امکانات آن بهره‌مند شوید. در ادامه، با نگاهی به قابلیت‌ها و فواید استفاده از بیت‌نینجا، به بررسی این پلتفرم خواهیم پرداخت.

بیت‌نینجا چیست؟

بیت‌نینجا (BitNinja) یک برنامه امنیتی پیشرفته است که محافظت کاملی برای سرورها و وب‌سایت‌ها فراهم می‌کند. این برنامه با ده قابلیت امنیتی خود، کل فرایند حملات را تحت پوشش قرار می‌دهد، بنابراین تلاش‌های هکرها از همان ابتدا ناکام می‌مانند.

با وجود اینکه بیت‌نینجا پیچیده به نظر می‌رسد، استفاده از آن بسیار آسان است، پس نیازی نیست که شما یک متخصص امنیت باشید تا از سرورها و وب‌سایت‌های خود محافظت کنید. بیت‌نینجا بدون نیاز به دخالت زیاد شما، بر روی زیرساخت‌هایتان کار می‌کند.

این نرم‌افزار با استفاده از یادگیری ماشینی، ترافیک وب و درخواست‌های مخرب را تجزیه و تحلیل می‌کند و این اطلاعات را در میان هزاران سروری که تحت حفاظت بیت‌نینجا در سراسر دنیا هستند، پخش می‌کند. این اشتراک اطلاعات، که به آن شبکه دفاعی گفته می‌شود، یکی از ویژگی‌های برجسته بیت‌نینجا است که به طور فعال جلوی حملات را می‌گیرد.

محافظ قوی برای سرورهای وب‌سایت شما

بیت‌نینجا یک محصول کامل است که توسط یک تیم با بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه میزبانی وب ارائه شده است. پنج سال پیش آنها بیت‌نینجا را راه‌اندازی کردند چون راه‌حل مناسبی برای محافظت از سرورهای وب در برابر انواع حملات سایبری وجود نداشت. هر راه‌حلی که آزمایش کردند فقط بخشی از مشکل را حل می‌کرد. حالا بیت‌نینجا به یکی از نام‌های مهم در بازار نرم‌افزارهای تشخیص و مقابله با حملات رباتی تبدیل شده است.

ماژول‌های بیت‌نینجا

بیت‌نینجا ده ماژول امنیتی مختلف دارد تا مطمئن شود که سرورهای شما امن هستند. اما نکته مهم این است که این ماژول‌ها جدا از هم کار نمی‌کنند، بلکه با هم همکاری می‌کنند و اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند. این همکاری بیت‌نینجا را به یک راه‌حل امنیتی جامع و قدرتمند تبدیل می‌کند.

۱. اعتبارسنجی IP به صورت آنی

بیت‌نینجا اطلاعاتی درباره ۷۰ میلیون آدرس IP در سراسر جهان دارد. با استفاده از فناوری شبکه دفاعی خود، این اطلاعات را برای تمام سرورهای محافظت شده توسط بیت‌نینجا به کار می‌برد. آنها علاوه بر لیست‌های سیاه و سفید معمول، یک لیست جدید به نام «لیست خاکستری» هم ایجاد کرده‌اند که مدیریت IP‌ها را بسیار انعطاف‌پذیرتر می‌کند و مدیریت خطاهای مثبت کاذب را آسان‌تر می‌سازد.

۲. تله پورت

نخستین مرحله هر حمله، جمع‌آوری اطلاعات درباره سرور قربانی است. تله‌گذاری پورت BitNinja با هدف متوقف کردن هکرهایی که به دنبال پورت‌های باز در سرورهای شما هستند، طراحی شده است. آدرس‌های IP مخرب تشخیص‌داده‌شده توسط این تله‌ها در میان تمام سرورهای دیگر در اکوسیستم BitNinja به اشتراک گذاشته می‌شود.

۳. تله وب

فایل‌های آسیب‌پذیر نقاط ضعفی در سیستم شما هستند و اگر هکری آن‌ها را بیابد، به احتمال زیاد برای نفوذ به سرور شما، اجرای کدهای مخرب و استفاده از منابع آن، کار آسانی خواهد بود. راه‌اندازی تله‌های وب برای درهای پشتی یا برای فایل‌های جعلی (که برای هکرها جذاب به نظر می‌رسند) به شما امکان می‌دهد تا به صورت پیشگیرانه از داده‌های خود محافظت کرده و جلوی وارد آوردن هرگونه آسیب بگیرید.

۴. دیواره آتش برای برنامه‌های وب (WAF)

بزرگترین سطح حمله در سرورهای میزبانی مشترک، وب‌سایت‌های میزبانی‌شده است. سیستم‌های مدیریت محتوای منسوخ (مانند وردپرس، جوملا، دروپال، ماژنتو و غیره) سرورها را در معرض حملات سایبری مختلفی مانند تزریق SQL، اسکریپت‌نویسی متقابل سایت (XSS)، تزریق فایل‌های محلی و از راه دور و .. قرار می‌دهند. ماژول WAF 2.0 BitNinja تمام ترافیک وب را فیلتر می‌کند تا این حملات را مسدود کند.

۵. تجزیه و تحلیل لاگ

این ماژول مسئول تجزیه و تحلیل فایل‌های لاگ (شامل لاگ‌های Apache، Nginx، لاگ ورود، MySQL، لاگ‌های cPanel Exim) بر روی سرور شما و مسدود کردن IP هنگامی که هرگونه فعالیت مخربی پیدا شود، است. BitNinja به‌طور خودکار قوانین را برای شناسایی درخواست‌های مشکوک بیشتر به‌روز می‌کند. تجزیه و تحلیل لاگ BitNinja سرور شما را در برابر تزریق SQL، حملات نیروی کور، ورود ssh و بسیاری حملات دیگر، ایمن نگه می‌دارد.

۶. تشخیص و مقابله با حملات DoS

حملهٔ بندآوری خدمات (DoS) احتمالاً نوع مشهودترین حملات هستند و برای مالکان سرور بسیار ناراحت‌کننده است زیرا وب‌سایت‌های آنها غیرقابل دسترس می‌شوند. BitNinja تعداد اتصال‌های ورودی همزمان را نظارت می‌کند و اگر طوفانی وجود داشته باشد، آدرس (آدرس‌های) IP را مسدود می‌کند.

۷. تشخیص بدافزار و اسکن دستی

اگر سرور شما قبلاً آلوده شده‌است، می‌توانید آن را با یک اسکن دستی بدافزار پاک کنید. همچنین می‌توانید پس از نصب BitNinja، از طریق ماژول تشخیص بدافزار به صورت زمان‌واقعی، بارگذاری‌های بدافزار بیشتر را جلوگیری کنید. این ماژول تغییرات فایل‌ها را نظارت می‌کند و هنگامی که یک الگوی مخرب تشخیص داده می‌شود، فایل به حالت قرنطینه در می‌آید.

۸. پایان دادن به SSL

این ماژول به شما اجازه می‌دهد تا اتصالات را بر روی پروتکل HTTPS نیز فیلتر و تجزیه و تحلیل کنید. همچنین به‌طور نزدیک با برخی از ماژول‌های دیگر همکاری می‌کند تا سطح عملکرد را افزایش دهد.

۹. ربات دفاعی

ربات دفاعی یکی از بزرگترین نوآوری‌های BitNinja است. قبل از معرفی این ماژول، هیچ خدمتی وجود نداشت که به صورت خودکار ريشه بارگذاری بدافزار را پیدا کند و اقدامات مناسب را انجام دهد. با ربات دفاعی BitNinja، نیازی به رفع مشکل به صورت دستی نیست. این ویژگی آدرس IP را که بارگذاری بدافزار را انجام داده است، پیدا می‌کند و به‌طور خودکار مسدود مي‌كند.

۱۰. پراکسی معتبر

بسیاری از هکرها زمانی که می‌خواهند حمله‌ای علیه هدف خود راه‌اندازی کنند، پشت انواع مختلف پراکسی‌ها مخفی می‌شوند. این ماژول به شما کمک می‌کند تا این افراد را متوقف کنید، IP واقعی آنها را در پشت پراکسی ردیابی کنید و آنها را به طور خودکار مسدود کنید.

چرا باید از بیت‌نینجا استفاده کنید؟

اگر از خود می‌پرسید «چرا من هدف هکرها قرار بگیرم؟»، بگذارید بگوییم که هر سروری می‌تواند هدف جنایتکاران سایبری قرار گیرد. آن‌ها به اندازه کسب‌وکار شما یا نوع داده‌هایی که ذخیره می‌کنید اهمیتی نمی‌دهند. آن‌ها فقط یک هدف دارند: به دست آوردن پول زیاد از طریق اعمال خود، پس حملات خودکار آن‌ها سرورهای شما را نیز دربرخواهد گرفت.

منتظر نباشید که این اتفاق‌ها برای شما رخ دهند:

ـ سرقت داده‌ها

ـ حذف وب‌سایت

ـ ویروس‌ها

ـ ارسال اسپم

ـ خارج شدن سرور از دسترس

ـ سرقت رمز عبور

ـ هک حساب‌ها و …!

با بیت‌نینجا، می‌توانید از مزایای زیر لذت ببرید

۱. حفاظت همه‌جانبه

تمام ده ماژول BitNinja در یک نرم‌افزار گنجانده شده‌اند، بنابراین این حفاظت کامل، سرورهای شما را در برابر حملات XSS، DDoS، تزریق SQL، آلودگی‌های بدافزاری، اسکن‌ها، تزریق اسکریپت و بسیاری از حملات سایبری دیگر ایمن نگه می‌دارد.

۲. یادگیری ماشینی

هر سروری که تحت حفاظت BitNinja قرار دارد، از هر حمله‌ای یاد می‌گیرد و اطلاعات حمله را با سایر نودها به اشتراک می‌گذارد. این شبکه دفاعی است که امکان حفاظت پیشگیرانه‌ای را فراهم می‌کند که با دانش ده‌ها هزار سرور در سراسر جهان طراحی شده است.

۳. کاربری آسان

نصب BitNinja ساعت‌ها زمان و پیکربندی‌های دشوار نمی‌برد. کد نصب تک‌خطی در عرض ۵ دقیقه اجرا می‌شود و شما بلافاصله در برابر ۹۹% از حملات سایبری محافظت می‌شوید. این سرویس طوری طراحی شده است که با کمترین تعامل انسانی کار کند، پس نگران نباشید اگر در امور امنیتی متخصص نیستید.

۴. داشبورد متمرکز

شما می‌توانید نیازهای امنیتی تمام سرورهای خود را از یک پلتفرم واحد مدیریت کنید. داشبورد BitNinja همچنین به شما امکان می‌دهد تا بینش‌های عمیقی درباره حملات، جلوگیری‌های انجام شده و فایل‌های آلوده به دست آورید.

جمع‌بندی

بیت‌نینجا با بهره‌گیری از یک طیف گسترده از امکانات پیشرفته و ابتکارات در زمینه امنیت سایبری، یک راهکار مؤثر و جامع برای محافظت از سرورها و وب‌سایت‌های شما ارائه می‌دهد. با تکیه بر ده ماژول امنیتی، این نرم‌افزار از پیچیده‌ترین تهدیدات سایبری جلوگیری می‌کند، در حالی که استفاده آسان آن اطمینان می‌دهد که حتی کاربران غیرمتخصص نیز می‌توانند از امنیت بی‌نظیری بهره‌مند شوند. با توجه به افزایش خطرات سایبری و هزینه‌های ناشی از حملات، انتخاب BitNinja نه تنها یک انتخاب هوشمندانه، بلکه ضروری برای حفاظت دائمی و پیشگیرانه در برابر تهدیدات روزافزون اینترنتی است.

همانطور که در دنیای امروز، حملات سایبری پیچیده‌تر و خطرناک‌تر می‌شوند، انتخاب یک سرور مجازی قابل اعتماد که بتواند امنیت و پایداری لازم را فراهم کند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این میان، زویپ سرور با ارائه سرویس‌های سرور مجازی پیشرفته، محلی امن و مطمئن برای میزبانی وب‌سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی شما فراهم می‌آورد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.