۰
(۰)

در گذشته، تنها وب سایت های بزرگ هک می شدند. بنابراین، اگر شما یک وب سایت جدید داشتید، می توانستید پست بعد از پست را بدون نگرانی از چیزهایی مانند نشت داده ها و تزریق بدافزار اضافه کنید. امروزه، هکرها چندان تبعیض قائل نمی شوند. حتی وب سایت کوچک و تازه کار شما نیز ممکن است در یک حمله هک گسترده گرفتار شود.

بنابراین، پس از ایجاد وب سایت خود، چگونه می توانید آن را بدون هزینه گزاف امن نگه دارید؟

۶ راه برای محافظت از وب سایت شما آآماده کرده ایم :

۱. میزبان وب سایت خود را با دقت انتخاب کنید

حتی اگر اقدامات امنیتی سایت شما رشک تمام سازمان های دولتی باشد، تلاش های شما بیهوده خواهد بود اگر میزبان مناسبی را انتخاب نکنید. زیرا میزبان وب سایت شما خط اول دفاعی در برابر هکرها است. اگر میزبان وب شما سرورهای خود را امن نگه ندارد، عملاً هیچ کاری نمی توانید برای دفع یک حمله سایبری انجام دهید.

به همین دلیل هرگز نمی توانید در انتخاب میزبان وب سایت خود بیش از حد محتاط باشید. زمان بگذارید و به دنبال میزبانی با نظرات خوب، خدمات مشتری کارآمد و سرورهای امن بگردید. چگونه می توانید یک میزبان خوب را تشخیص دهید؟

میزبان های خوب ویژگی هایی مانند موارد زیر را دارند:

– پشتیبان گیری از وب سایت
– ۹۹٪ زمان آپتایم
– خدمات مشتری ۲۴/۷
– ابزارهای پیشرفته SEO
– سرورهای با نگهداری مناسب

۲. از گذرواژه های قوی استفاده کنید

اگر میزبان وب سایت شما خط اول دفاعی در برابر هکرها است، گذرواژه شما خط دوم دفاعی است. اگر می خواهید وب سایت شما امن باشد، باید گذرواژه ای انتخاب کنید که تقریباً غیرقابل حدس زدن باشد. این بدان معناست که نباید از تاریخ تولد، نام حیوانات خانگی (حتی اگر آنها را وارونه بنویسید)، سالگردها و برای خاطر هر چیزی که خوب است، از اعداد متوالی مانند “۱۲۳۴” استفاده کنید.

بهترین گذرواژه ها تصادفی یا ظاهراً تصادفی هستند. یک روش خوب برای ایجاد یک گذرواژه تقریباً غیرقابل حدس، این است که یک جمله را که فقط برای خودتان معنی دارد در نظر بگیرید، سپس آن جمله را به حروف و نمادها تبدیل کنید. برای مثال، “من اولین کیک توت فرنگی خود را در ۲۳ سالگی خوردم!” می تواند به “I#mFbP@23yO!” تبدیل شود.

برای قوی تر کردن گذرواژه های خود، می توانید با تغییر منظم آنها و ذخیره آنها به صورت رمزگذاری شده، آنها را تقویت کنید. اگر می خواهید راه سریع تری داشته باشید، می توانید از یک ابزار تولید گذرواژه استفاده کنید.

۳. به HTTPS تغییر وضعیت دهید

HTTPS مخفف Hypertext Transfer Protocol Secure است و همانطور که از نامش پیداست، نسخه امن تر HTTP است که داده ها را بین وب سایت و سرور وب منتقل می کند.

برای تغییر از HTTP به HTTPS، باید یک گواهینامه SSL نصب کنید که داده های رد و بدل شده بین وب سایت و سرورهای وب را رمزگذاری می کند. یک SSL یک ویژگی امنیتی مهم برای هر وب سایتی است، اما اگر وب سایت شما تراکنش های اعتباری را پردازش می کند، داشتن گواهینامه SSL الزامی است.

گواهینامه های SSL نه تنها امنیت وب سایت شما را بهبود می بخشند، بلکه رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو نیز ارتقا می دهند. موتورهای جستجوی قدرتمند مانند Google، وب سایت های امن را نسبت به وب سایت هایی که هنوز از HTTP استفاده می کنند، رتبه بالاتری می دهند. در مورد گواهینامه SSL ارزان قیمت اینجا بیشتر بخوانید.

۴. طراحی وب سایت خود را ساده سازی کنید

هر عنصر روی وب سایت شما یک نقطه ورودی بالقوه برای هکرها و مجرمان سایبری است. به محض اینکه امنیت وب سایت شما از رده خارج شود، یک هکر می تواند از نقاط ضعف آن سوءاستفاده کرده و به داده های حساس شما دسترسی پیدا کند. به همین دلیل مهم است که بیش از آنچه می توانید به طور ایمن ردیابی کنید، پایگاه داده، برنامه و افزونه نداشته باشید. ساده سازی وب سایت شما، اطمینان از عملکرد و بروزرسانی تمام ویژگی های آن را بسیار آسان تر می کند. استفاده از یک قالب ساخته شده امن یک جایگزین عالی برای وب سایت های وردپرس است.

۵. وب سایت خود را به روز نگه دارید

ردیابی تمام آن به روزرسانی ها کمی دردسر دارد، اما اگر مطمئن نشوید که هر بخش از نرم افزار وب سایت شما جاری است، در معرض خطر حملات گسترده ای قرار می گیرید که از نقاط ضعف نرم افزارهای بدون بروزرسانی و قدیمی سوءاستفاده می کنند.

۶. از داده های خود پشتیبان تهیه کنید

آخرین خط دفاعی شما در برابر هکرها، یک سیستم پشتیبان گیری عالی است. حداقل دو پشتیبان از تمام فایل های وب سایت خود داشته باشید. به این ترتیب، اگر داده های شما به طور تصادفی یا از طریق حملات مخرب از دست برود، مجبور نخواهید بود که به صفحه نمایش خیره شوید. از افزونه هایی که برای پشتیبان گیری از وب سایت طراحی شده اند استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که هر زمان محتوای جدیدی به وب سایت خود اضافه می کنید، از آن پشتیبان تهیه می کنید.

جمع بندی

اگر می خواهید از تمام زحماتی که برای ایجاد وب سایت خود کشیده اید محافظت کنید، باید آن را امن نگه دارید. اما این بدان معنا نیست که باید برای ابزارهای امنیتی هزینه گزافی بپردازید. اگر این ۶ نکته را دنبال کنید، می توانید وب سایت خود را بدون آسیب رساندن به پس اندازتان امن نگه دارید.

اگر از این نکات برای حفظ امنیت وب سایت خود لذت بردید، راهنمای ما در مورد نحوه رشد وب سایت خود از طریق تأیید سایت با Google Search Console را بخوانید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.