۰
(۰)

امنیت یکی از مهمترین مباحث در تمام جهان می‌باشد. سازمان ها همواره در طول تاریخ مورد حمله توسط هکر ها قرار گرفته اند و خسارات بسیاری دیده‌اند. به همین سبب متخصصین امنیت تمامی پروتکل های امنیتی را بر روی سرور ها و شرکت پیاده سازی می‌کنند. یکی از این گام ها یا مراحل محدود کردن لاگین به سرور ها می‌باشد.

ESXI قابلیتی تحت عنوان محدودیت لاگین به سرور با آیپی را دارا می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت امنیت را تا حدی بالا ببرید. اگر ایپی داینامیک دارید پیشنهاد می‌شود این محدودیت را فعال نکنید زیرا با هر بار تغییر ایپی دسترسی شما به سرور بسته خواهد شد و دردسر های زیادی خواهید داشت. VM ware شرکتی بسیار بزرگ که سازنده و پیشتیبان مجازی سازهایی همچون ESXI می‌باشد دو راه برای محدود کردن لاگین روبروی ما گذاشته است. راه اول به همراه vSphere Client امکان پذیر می‌باشد که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت. راه دوم نیز از داخل خود سرور امکان پذیر می‌باشد و ما نیز در این مقاله این روش را مورد استفاده قرار می‌دهیم.

مرحله اول

پس از لاگین کردن به سرور خود از منوی سمت چپ بر روی گزینه Networking کلیک کنید.

مرحله دوم

پس از ورود به این بخش، از منوی بالا بر روی بخش Firewall rules کلیک کنید. پس از ورود به این بخش نیز همانند تصویر بالا در کادر جستجو کلمه Web و یا WebAccess را جستجو کنید. بر روی مورد اول یعنی Web Access یکبار کلیک کنید سپس بر روی گزینه Edit setting در سمت چپ بالا کلیک کنید.

مرحله سوم

پس از کلیک بر روی گزینه edit پنجره بالا برای شما نمایش داده خواهد شد. تیک این پنجره به صورت پیشفرض بر روی گزینه اول می‌باشد. گزینه اول به معنای این می‌باشد که هر شخصی با هر آیپی که یوزر و پسوورد شما را بداند می‌تواند به سرور لاگین کند. تیک این گزینه را بر روی گزینه دوم قرار بدهید. گزینه دوم به معنای این می‌باشد که تنها ایپی های زیر حق ورود دارند و اگر کسی با ایپی متفرقه بخواهد وارد شود حتی اگر یوزر و پسوورد شما را نیز داشته باشد نمی‌تواند به سرور لاگین کند. پس از اینکه تیک را برابر با گزینه دوم قرار دادید ایپی های مدنظر خود را در کادر با فرمتی که خود vmware در پایین پنجره نوشته است وارد کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله بر روی مورد دوم یعنی Web Client کلیک کنید. سپس مرحله سوم را برای این مورد نیز انجام بدهید.

پس از انجام این چهار مرحله ، هر شخصی که در لیست آیپی ها نمی باشد ، به سرور Esxi شما دسترسی نخواهد داشت.

امیدوارم این مقاله زویپ سرور نیز برای شما مفید بوده باشد. برای آشنایی بیشتر با مجازی ساز Esxi و نحوه نصب آن به مقاله مربوطه مراجعه کنید. شما می‌توانید با خرید سرور مجازی لینوکس از زویپ سرور، نصب و کانفیگ Esxi را به کارشناسان ما بسپارید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.