۰
(۰)

راهنمای نهایی پشتیبان گیری از DirectAdmin

نکات مهم در بکاپ‌گیری از سایت:

در این بخش به چند نکته مهم که در زمان بکاپ‌گیری باید در نظر بگیرید اشاره می‌کنیم. اولین مورد اینکه نسخه پشتیبانی از اطلاعات سایت را به صورت منظم تهیه نمایید. هر چه نسخه پشتیبان اطلاعات سایت به روزتر باشد احتمال بازگردانی موفقیت آمیز سایت بالاتر می‌رود. ذخیره‌سازی نسخه پشتیبانی سایت را در مکانی ایمن و مطمئن انجام دهید. مکان ذخیره‌سازی اطلاعات سایت نباید دسترسی آزاد برای همه افراد داشته باشد. آزمایش کردن نسخه پشتیبانی سایت را هرگز فراموش نکنید. با آزمایش کردن نسخه پشتیبانی از بازگردانی سایت مطمئن خواهید شد. رعایت کردن این نکات به محافظت هرچه بیشتر از اطلاعات سایت شما منتهی می‌گردد.

چطور دایرکت ادمین را نصب کنیم؟

دایرکت ادمین به عنوان یک پلتفرم هاستینگ که مبتنی بر وب است شناخته می‌شود. در وهله اول به یک سرور مبتنی بر سیستم عامل‌هایی نظیر لینوکس دارید. برای خرید سرورهای مجازی مورد نیاز خود باید کارشناسان سرور کلیک تماس بگیرید. بخش فنی قدرتمند و پشتیبانی‌های کامل بخشی از خدمات سرور کلیک به کاربران خود است. در گام بعدی باید حداقل ۱ گیگا بایت رم و ۱۰ گیگا بایت فضای ذخیره‌سازی نیز در اختیار داشته باشید. مراحل دیگری که پیش از نصب دایرکت ادمین باید انجام گیرند شامل:

می‌باشد. حالا می‌توانید به بخش تنظیمات رفته و پیکربندی فایروال و تنظیم گواهی ssl را انجام دهید. پیکربندی تنظیمات DNS آخرین مرحله از کار نصب دایرکت ادمین است. همیشه نصب کردن دایرکت ادمین با چالش‌هایی مواجه می‌گردد. اما با دریافت راهنمایی‌های درست و اصولی این چالش‌ها خیلی زود برطرف می‌شوند.

آموزش بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین به کمک کنترل پنل:

در این بخش خواهیم گفت که چطور بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین به کمک کنترل پنل‌هایی نظیر CPANEL انجام می‌گیرد. برای این منظور ابتدا باید وارد بخش دایرکت ادمین از کنترل پنل سایت خود شوید. سپس بر روی گزینه‌ای به نام CREAT/RESTORE BACKUPS کلیک کرده و آن را انتخاب نمایید. صفحه‌ای جدید پیش روی شما باز می‌شود که تمام گزینه‌های لازم برای بکاپ‌گیری در آن وجود دارد. در این مرحله باید به درستی اطلاعات مورد نظر خود برای پشتیبانی‌گیری را انتخاب کنید. سپس باید گزینه‌ای به نام CREATE BACKUP را انتخاب کنید. با کلیک روی این گزینه یک پیام در سمت راست و پایین صفحه پدیدار خواهد شد. این پیام نشان دهنده در حال انجام بودن پروسه بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین است. حجم داده‌ها روی زمان مورد نیاز برای بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین اثرگذار است. در انتهای کار فایلی که اطلاعات بکاپ در آن قرار دارد در پوشه‌ی BACKUPS روی کنترل پنل ایجاد می‌شود. مهم‌ترین نکات و اطلاعات در زمینه آموزش بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین در این بخش ارائه شد.

کمبود فضا در زمان بکاپ‌گیری:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود وجود فضای کافی برای بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین است. بنابراین باید به مقدار حجم اطلاعات و فضای موجود روی هاست خود توجه کنید. چنانچه فضای کافی برای ذخیره کردن اطلاعات بکاپ‌ گرفته شده وجود نداشته باشد در حین کار خطا داده می‌شود. با نمایش خطای حافظه پروسه بکاپ‌گیری از سایت نیز متوقف خواهد شد. توصیه می‌شود تا در چنین حالتی بکاپ‌های قدیمی‌تر را حذف کنید. همچنین حذف فایل‌های اضافی و زائد نیز به ایجاد فضای کافی برای بکاپ‌گیری کمک می‌کنند. اگر در هاست با کمبود فضای برای نگهداری از نسخه‌های بکاپ مواجه‌اید باید هاست پشتیبان‌گیری تهیه کنید. با تهیه هاست پشتیبانی‌گیر از هدر رفتن وقت و پر شدن فضای هاست اصلی جلوگیری خواهید کرد.

دانلود فایل بکاپ و ذخیره آن در سیستم:

بعد از اینکه آموزش بکاپ‌گیری در دایرکت ادمین را فرا گرفتید باید قادر به ذخیره آن در سیستم خود باشید. در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم که فایل‌های بکاپ در هاست منیجر و در دایرکتوری بکاپ‌ها ذخیره می‌شود. پس برای دانلود فایل بکاپ باید به این بخش مراجعه کرده و روی آن کلیک نمایید. با این کار گزینه‌ای برای دانلود فایل بکاپ نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را در سیستم خود ذخیره کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.